poniedziałek, 13 maja 2013

Ogłoszenie - Wcześniaki

Ogłoszenie i prośba:

Kochani! 


Koleżanka - mama wcześniaka prosi o wsparcie poniższej petycji. 

Ja wiem, że uważacie, że prawo nie powinno działać wstecz itp. ale jest niewielka gromadka mam wcześniaków (ok. 1500 mam) i ta grupa sama nic nie wskóra... (chodzi o dzieci, których termin narodzin był ewidentnie po 1 stycznia 2013r a faktyczne narodziny nastąpiły chwilę przed tą datą) Dlatego ta grupa razem idzie powalczyć z mamami dzieci z 2012 roku o dłuższy urlop.

Sama jestem mamą wcześniaka... i brak pomocy spowodował to, że po pół roku pobycie M. w szpitalu - i po kolejnym pół roku musiałam iść do pracy - z powodów finansowych.


Te dzieci często bardzo długo leżą w szpitalu, gdzie mama nie może się nimi cały czas zajmować a urlop macierzyński mija. 


Wcześniak wymaga bardzo intensywnej terapii bo często jest po wylewach, po operacjach serca, po laseroterapii oczu lub po witrektomii, ma kłopoty z układem oddechowym. 


Codzienna rehabilitacja jest niezbędna - i sami specjaliście nie pomogą - to musza wykonywać rodzice! Ale też trzeba jeździć od lekarza do lekarza. Od rehabilitanta do psychologa. Opiekunka ma to robić? Kogo na to stać?


Moje dziecko zostało pozbawione szansy stałego kontaktu z mama. NFZ to wielka kpina... NFZ nie dal nic - więc musiałam wrócić do pracy, żeby na rehabilitacje zarabiać - na prywatna opiekę. Bez rehabilitacji M. byłby warzywem - porażenie (koszt większy chyba dla Państwa - choć to okrutnie brzmi)


Jest autysta - i koszt nadal jest po mojej stronie. Jest niewidomy i koszt jest nadal po mojej stronie. Ale może nie byłby autystą? A może i nie... ale czy ktoś z nas zna na to odpowiedź?


Dlatego uważam, że warto wypełnić te petycje! Przecież to nic nie kosztuje...


Petycja jest pod adresem

http://www.petycje.pl/petycjeSearch.php?titles=on&searchtext=9642&kategoria=0&region=0

Mały przewodnik:

1. klikamy na dole "popieram petycję - jestem ZA"
2. Następnie uzupełniamy dane
3. Klikamy na "podpisz petycję"
4. Klikamy na "potwierdź swój podpis pod petycją".

Oddanie głosu i dane trzeba potwierdzić.


W imieniu mam wcześniaków dziękuje za pomoc :)

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz