niedziela, 30 marca 2014

ZTM Warszawa a sprawa opiekunów niepełnosprawnych

Brawo ZTM! Tak się w kontekście dyskusji o wspieraniu niepełnosprawnych UTRUDNIA życie ich opiekunom!

Będzie teraz kolekcjonowanie zaświadczeń!!! Teraz trzeba będzie biegać i dla każdego z opiekunów dziecka wystawiać w każdym miejscu terapii, w szkole, u lekarza itd zaświadczenia na DRUKU ZTM Warszawa i kazać im te zaświadczenia ze sobą wozić.

Ja się ciesze bardzo, że jest taka ulga! Ale do cholery jasnej czy w tych wszystkich ośrodkach ktoś ma jak rozumiem mieć dodatkowy etat - stemplowanie zaświadczeń a ja będę bardzo ekologiczna drukując wnioski a następnie je trzeba REJESTROWAĆ????? A jedna osoba opiekująca się będzie wozić dodatkowych minimum 6 karteczek! Brawo! Świetne systemowe rozwiązanie...

"W sytuacji kiedy opiekun podróżuje po swojego podopiecznego lub po odwiezieniu go do placówki oświatowej, ośrodka terapii, przychodni lekarskiej lub zakładu opieki zdrowotnej może podróżować bezpłatnie. Pod warunkiem, że ma przy sobie zaświadczenie z podanym adresem miejsca zamieszkania podopiecznego oraz placówki oświatowej, ośrodka terapii, przychodni lekarskiej lub zakładu opieki zdrowotnej, wydane przez te placówki. Problem jednak polega na tym, że każda z tych placówek wydaje zaświadczenia według innego wzoru. W sytuacji kontroli sprawiać to może kontrolerom biletów ZTM problemy z właściwą weryfikacją tego czy dana osoba rzeczywiście ma prawo do przejazdów bezpłatnych. Prowadzić to może do niepotrzebnych niejasności oraz stresujących dla pasażerów sytuacji. Więc w celu ułatwienia procedury kontroli uprawnień, od kwietnia opiekun będzie mógł podróżować wyłącznie na podstawie zaświadczenia według ściśle określonego wzoru wprowadzonego zarządzeniem Prezydenta Warszawy. Dodatkowo każde zaświadczenie powinno zostać zarejestrowane w ZTM. Można to będzie zrobić w każdym Punkcie Obsługi Pasażerów."

2 komentarze:

  1. Co za bzdurny tekst... A co, ZTM ma łaskawie wierzyć na słowo każdemu? Bardzo dobrze, że jest jedno ujednolicone zaświadczenie.

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. wystarczała dotychczas legitymacja niepełnosprawnego - wydawana przez orzecznika - a nie stos karteczek dla każdego opiekuna, a poza tym opiekunowie się zmieniają.

      Usuń